Minust

Kala hakkasin püüdma kohe, kui olin kõndima õppinud. Alguses jäid õnge otsa särjed ja ahvenad. Kui kaela kandma hakkasin, sain spinninguga oma esimesed haugid. Jõeka püügini jõudsin umbes kümme aastat tagasi. Kolm hooaega läks õppimisele ja jõgede avastamisele. Siis kui asi käpas , hakkasin ka mõõdukalasid saama. Sealt edasi lisandus meriforelli püük. Kalal käin aastaringselt. Peamiselt püüan merest haugi ja merikat, jõgedelt ahvenat ja jõeforelli.

Rauntsi Voblerid sai alguse 2017. aastal, kui hakkasin lantidega esimesi katsetusi tegema. Huvi selle vastu tekkis, kuna käsitöölantide valik Eestis oli suhteliselt väike. Pilk jäi kohe peale Z- keelega lantidele, mis on Soomes laialdaselt kasutusel. Need toimisid ka Eestis väga hästi. Lantide tegemisel kasutan balsa puitu, mis annab lantidele hea ujuvuse.

Sealt edasi hakkasingi lante lisaks endale tegema ka sõpradele. Algul oli palju katsetamist. Tuli leida sobiv kuju ja õige keele nurk. Kui landid mängu poolest juba toimisid, siis hakkasin otsima õigeid värve ja lakke. Kogu see protsess võttis aega üle poole aasta, enne kui esimese müügiks sobiva landi valmis sain.

Praeguseks tulevad landitoorikud juba kopeerpingist. Edasi lähevad kõik kehad ühe kaupa käsitsi töötlemisele. Siis lisan landi sisse konkse hoidva tugitraadi ja raskused. Järgmiseks lähevad kõik landid lakkimisse. Kui on peale kantud esimesed laki kihid, hakkan lante värvima. Värvimise protsess läbitud lähevad landid uuesti lakkimisse. Nüüd on kätte jõudnud viimane etapp, lantidele lähevad külge silmad ning keeled. Lõpetuseks testin iga landi veel eraldi ära, et välja selekteerida mitte mängivad. Lai värvivalik on kujunenud välja tänu katsetustele ja kogemustele. Värvivalikul arvestan ka klientide erisoovidega.